Конкурс малюнку Друзів Патрона завершено
Ми запустили Громадський рух “Друзі Патрона” для того, щоб звернути увагу наших дітей на тему «Мінна небезпека». А головна задача таких занять – змінити поведінку людей стосовно вибухонебезпечних предметів.
Далі ми придумали конкурс малюнку “Друзі Патрона”, щоб підняти активність школярів і більше зацікавити їх цим надважливим питанням. Там ми намагались відійти від військової тематики та показати мирні й радісні історії, які стануться після нашої скорої перемоги.
Більшість українських дітей дуже часто малюють Патрона в оточенні ракет, мін і снарядів, а тут ми запропонували їм пофантазувати та зобразити його уявних друзів в різних варіантах.
Стартували ми в Гостомельському ліцеї й зрозуміли, що тема дітям “зайшла”. Хоча на той момент було дуже непросто, тому що діти там навчалися в онлайн режимі й надсилали нам свої роботи тільки дистанційно.
Далі ми запустили аналогічну активність ще в 4-х школах Ірпеня і Бучі, де школярі теж втілювали свої мрії на папері будь-яким зручним для них способом – тут ми ніяк їх не обмежували – головне задум!
У нас тепер є роботи:
- олівцями, фломастерами, фарбами;
- кольорові та чорно-білі;
- великі та маленькі;
- на папері та картоні;
- на дерев’яних і пластикових дощечках;
- аплікації.
У нас навіть є одна дуже красива робота з гречки, пшона і макаронів!
А тепер про самі теми, про які ми вже багато розповідали, але конкретно їх ніколи не вказували. У нас було три різні історії та кожна школа отримала своє персональне завдання.
Учням пропонувалося придумати та втілити в малюнку:
- Уявних друзів Патрона з різних країн і континентів – це могли бути песики тієї ж породи, але різних національностей, кольору шкіри, стилю одягу і роду занять.
- Друзів Патрона з різних куточків України в національному вбранні з українським атрибутом або ж стравою.
- Вигадати псу Патрону важливу і корисну професію, окрім військової, яку він зможе отримати в мирному житті після нашої Перемоги – уявні друзі з найближчого майбутнього.
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-22-50-1024x802.jpg)
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-21-07-1024x768.jpg)
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-23-21-1024x792.jpg)
Таким чином, ми запропонували дітям створити найрізноманітніші образи, які тільки вони могли собі уявити. Обов’язковою умовою тут був короткий опис малюнку: хто це, звідки, ким працює і чому автор вибрав саме його.
Наш важливий посил був такий – оцінювалася в першу чергу креативність ідеї й творчий задум автора.
В результаті ми отримали з п’яти шкіл трьох наших Міст-Героїв Ірпеня, Бучі й Гостомеля – 287 малюнків на день завершення конкурсу – в кожній школі він тривав два тижні.
Якщо відверто, то роботи нам передають ще й досі…
Спочатку ми планували виділити трьох номінантів в кожному навчальному закладі й обрати загалом 15 переможців. Але коли вже отримали всі роботи, передивились їх і ознайомилися з усіма історіями, то дещо змінили свою думку.
У результаті у нас вийшов 41 номінант, і кожен отримав свій корисний подарунок. Цього тижня ми зібрали й нагородили всіх учнів, які зараз ходять до своїх шкіл, а ще дуже багато учасників нашого конкурсу знаходяться зараз в інших містах і країнах та проходять навчання онлайн.
Ми дуже багато часу витратили на повний розгляд всіх робіт і отримали величезну кількість позитивних емоцій від фантазій, художніх і письмових талантів наших дітей.
Тут прийшло чітке усвідомлення того, що не дарма ми все це розпочали, адже всі роботи неймовірно нас надихнули.
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-28-41-2-768x1024.jpg)
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-27-41-2-768x1024.jpg)
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-32-10-1-768x1024.jpg)
Після надходження перших малюнків ми відразу вирішили втілити найцікавіші й сміливі дитячі ідеї у NFT-колекцію “Друзі Патрона”, про яку більш детально розповімо в наступних статтях.
А поки що – щиро дякуємо всім учасникам – ви всі дуже круті!!!
Дякуємо вашим батькам, вчителям і керівникам шкіл за допомогу в проведенні нашого конкурсу – ми отримали величезне задоволення.
Часті повітряні тривоги й постійні відключення світла не зіпсували нам проведення такого чудового і веселого конкурсу – українські діти сьогодні найсильніші й найсміливіші діти на Землі!
З наступного тижня всі школи Бучанського району йдуть на канікули й Друзі Патрона теж візьмуть паузу в шкільних навчаннях. За цей час ми підготуємо і випустимо нашу першу NFT-колекцію, за ідеями дітей наших трьох міст-Героїв: Ірпеня, Бучі та Гостомеля!
Робота над нею вже майже завершена, і ми знаємо, що з її допомогою ми зможемо зробити дуже багато корисних справ для нашої Батьківщини!
До зустрічі, майбутні друзі Патрона, гарних вам, а головне спокійних, Новорічних свят!
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-32-31-1-768x1024.jpg)
![](https://friendsofp.org/wp-content/uploads/2022/12/photo_2022-12-23_16-32-48-1-768x1024.jpg)