Про нас

Волонтерська організація «Друзі Патрона» (Friends of Patron) заснована в місті-герої Ірпені в жовтні 2022 року двома братами – Олександром і Сергієм Товстоногом як громадська ініціатива. Ми спеціалізуємось на заняттях з Мінної Небезпеки для  дітей шкільного віку (6-17 років). Громадська організація офіційно зареєстрована в листопаді 2023 року.

Цей напрямок був вибраний тому, що мешканці Бучанського району почали повертатися у свої домівки після окупації та активних бойових дій,  як наслідок, стали знаходити вибухонебезпечні залишки війни. А діти якраз тут і знаходяться в основній групі ризику.
По орієнтовним прогнозам наших саперів – тільки в одному Ірпені ще потенційно може бути понад 1000 боєприпасів, що не вибухнули. А по всій Україні вважається забрудненими вибухівкою понад 170 тис. кв. км, що становить третину території нашої держави.

Наша команда зараз складається з 5-ти волонтерів, які  пройшли спеціалізоване навчання та мають сертифікати від Національного Комітету Червоного Хреста України та Асоціації Саперів України.

На кінець 2023 року нами проведено понад 800 живих занять для майже 14000  дітей Бучанського району наживо і 7100+ дітей з 13 областей України онлайн.
Загалом наше навчання пройшли понад  22000 тисяч юних студентів, або як ми їх називаємоДрузі патрона з більше ніж  50+ навчальних закладів.

Для того, щоб підняти активність школярів і привернути їх увагу до цієї надважливої теми, в грудні  2022-го року ми оголосили конкурс малюнку “Друзі Патрона“, де діти наших міст-героїв Ірпеня, Бучі та Гостомеля  малювали вигаданих ними героїв з різних куточків України та  світу.
Так було зібрано понад  300 дитячих робіт. Самі цікаві  ідеї ми оцифрували  та створили NFT-колекцію  “Friends of Patron International”, яка зараз виставлена для загалу і реалізується з благодійною метою  та для популяризації нашого руху в Україні.
Цей крок ми зробили для того, щоб всі люди планети мали можливість побачити світ очима наших дітей, життя яких зараз кожен день під загрозою.

Також на нашому рахунку два масштабних Онлайн-марафони з Мінної Небезпеки для дітей із 14-ти областей України та кілька масштабних виїзних заходів за межами Бучанського району. Останній живий марафон ми провели на початку грудня 2023 року у Звенигородському районі Черкаської області – він тривав тиждень і охопив 8 міст і селищ, 12 шкіл і більше тисячі дітей.

Про нас вже написало більше 20-ти інтернет-видань України і було знято два відео сюжети на телеканалах – “1+1” і “ТРК Київ”.
Для нас відвели окремий розділ в друкованому альманаху “Звитяжна Київщина: хроніка героїзму” який буде присутній в усіх шкільних бібліотеках Київської області

Наразі ми активно співпрацюємо з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста України,  Бучанською міською організацією Товариства Червоного Хреста України та ГО “Фонд Гуманітарного розмінування – Ірпінь”.
Ми підтримуємо будь-які ініціативи і заходи, пов’язані з очищенням України від вибухонебезпечних предметів.

Весь цей час ми працювали в основному в 3-х наших  містах – Ірпінь, Буча, Гостомель і  найближчих селищах, які найбільше всього  постраждали в Київській області під час повномасштабного вторгнення.

До цього моменту ми розвивали свій проєкт виключно за рахунок власних коштів і зараз шукаємо додаткове фінансування для його розвитку і масштабування на територію усього Бучанського району і надалі на всю Київську область і Україну.

Спочатку ми плануємо свої живі навчання в усіх основних громадах району, де були активні бойові дії й окупація.

В стратегічних планах проєкту – створення  повноцінної онлайн платформи для можливості проведення навчання для дітей з будь-якої точки України.

Кінцева мета проєкту:
Вільна і безпечна Україна!